Oděvní průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví na světě. Dopad na životní prostředí začíná už v první fázi výroby, kterou je pěstování bavlny nebo výroba polyesteru z ropy a znečišťování pak pokračuje bělením a barvením materiálů, až po následné problémy kam s oblečením, když už dosloužilo...
Marketingový tah prodejců je vyrobit co nejlevněji a prodat ho co nejvíce, oblečení už nemá za úkol sloužit několika generacím. Obchody proto téměř každý měsíc obměňují nabídku. To co bylo minulý měsíc módním hitem, mizí ze stojanů a je na věšáku se zbožím v akci.
.
.
Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné"
Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu nebo jestli chcete česky v bazárku.
Nákup oblečení z druhé ruky není nic, za co by se měli lidé stydět. Nejen, že dáte věcem druhou šanci a pomůžete tím tak i přírodě, ale také ušetříte. Pokud se chcete vyhnout prohrabování košů a stojanů s nošeným oblečením, využijte možnosti nákupu oblečení z druhé ruky přes internet v internetovém bazárku.
Pomyslné zpomalení módního průmyslu je náročný a velmi zdlouhavý proces, ale každý z nás může být nápomocný....
Určitě už třídíte odpad, nakupujete regionální potraviny, pěstované v duchu bio.....udělejte další krůček a zapojte se do konceptu Slow fashion, pomalé módy.
Recyklací oblečení šetříte nejen svoji peněženku, ale také přírodu....